Pożyczka na remont

Remont to inwestycja, która spędza Polakom sen z powiek. Nie znam osoby, która lubi remontować dom lub mieszkanie. Jest to bardzo trudne przedsięwzięcie, dlatego też warto zadbać o stronę finansową remontu, aby go sobie ułatwić. Pomóc tutaj może pożyczka na remont, która sprawi, że na Twojej głowie będzie tylko remont mieszkania, a nie finansowanie. Co będzie lepsze kredyt gotówkowy czy szybka pożyczka? Gdzie mogę dostać taką pożyczkę? Na to inne pytania odpowiadamy poniżej.

Spis treści:

Rodzaje pożyczek na remont domu lub mieszkania

Rodzaje pożyczek na remont

Jaką pożyczkę wybrać na remont? Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy przede wszystkim od:

 • kwoty kredytu,
 • okresu spłaty,
 • zabezpieczenia.

Jeśli jest nam potrzebna minimalna kwota kredytu to dobrym rozwiązaniem będzie szybka pożyczka gotówkowa, które udzielają firmy pozabankowe. Jest to też dobry wybór w przypadku niezbyt dobrej twojej zdolności kredytowej. Inną sytuację mamy wtedy, gdy całkowity koszt kredytu jest większy, bo potrzebujesz więcej gotówki na remont. Wtedy polecamy posiłkowanie się kredytem gotówkowym. Czasami zdarza się, że mamy do czynienia z remontem kapitalnym dysponując jednocześnie zabezpieczeniem. Wtedy śmiało wybieraj kredyt hipoteczny, bo jego rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest najniższa.

Szybka gotówka na remont

Szybka gotówką na remont mieszkania

W tym przypadku sytuacja jest najprostsza. Z takiej pożyczki możesz skorzystać nie mając wkładu własnego. Po prostu wybierz pożyczki pozabankowe i złóż wniosek przez Internet. Dużymi zaletami jest niewątpliwie wygoda, szybkość decyzji kredytowej oraz zdolność kredytowa, która nie musi być wysoka. Nie musisz odwiedzać żadnej placówki bankowej. Trzeba pamiętać też, że ten wyborco nie tylko same plusy ale również minusy, takie jak:

 • krótki okres obowiązywania umowy,
 • mała kwota kredytu, nie możesz wziąć setek lub kilkadziesiąt tysięcy złotych,
 • wysokie oprocentowanie w przypadku nieterminowej spłaty.

Poniżej 3 najlepsze oferty takich pożyczek.

Kredyt gotówkowy na wykończenie mieszkania

kredyt Gotówkowy na remont domu lub mieszkania

Dużymi zaletami kredytu gotówkowego jest niewątpliwie całkowita kwota kredytu, która jest znacznie większa niż w pożyczka od firm pozabankowych. Zaciągnięcie kredytu jest możliwe w placówce bankowej lub zza pośrednictwem bankowości elektronicznej, która w dzisiejszych czasach oferuje każdy bank. Tutaj mamy większy wpływ na ratę kredytu oraz okres spłaty. Maksymalna kwota kredytu jest większa co sprzyja zaciągnięciu kredytu. Nie ulega wątpliwości, że jest to najpopularniejszy kredyt wybierany przez Polaków, w przypadku małych lub średnich kwot potrzebnych na remont domu lub mieszkania.

Kredyt hipoteczny na remont czterech kątów

Pożyczka hipoteczna na remont

Ostatnią formą finansowania remontu jest kredyt hipoteczny. W przypadku kredytu hipotecznego korzystamy tylko i wyłącznie z oferty banku. Wiąże się to z dużo większymi formalnościami. Bardzo często w przypadku pożyczki hipotecznej potrzebne są:

 • kosztorys prac remontowych,
 • określenie celu wykonania umowy,
 • wyceny nieruchomości lub określenie wartości nieruchomości,
 • ubezpieczenie nieruchomości

Bank udzielając nam kredytu hipotecznego chce się zabezpieczyć i wszystko musi sprawdzić. Wiązanie się kredytem hipotecznym ma również wiele plusów, których nie zyskamy w przypadku szybkiej gotówki lub kredytu gotówkowego:

 • niskie oprocentowanie,
 • długi okres spłaty kredytu.

Biorąc kredyt hipoteczny musimy być świadomi wielu kwestii, które omawiamy poniżej.

O czym należy pamiętać w przypadku pożyczki hipotecznej?

W kredycie hipotecznym mamy oprocentowanie zmienne, które zależy od wysokości stóp procentowych oraz marży banku. Dlatego też szarym subiektywnym zdaniem przy podpisaniu umowy kredytu wybieramy wariant w ratach równych, gdyż i tak ich wysokość może ulec zmianie. Co więcej ryzyko zmiany stopy procentowej jest duże. Pożyczkę hipoteczną powinniśmy zabezpieczyć ubezpieczeniem, tak wymagają tego banki.

Całkowita kwota pożyczki na remont mieszkania jest uzależniona od wielu czynników:

 • zdolności kredytowej,
 • kosztów,
 • informacji o naszej historii kredytowej, której dostarcza biuro informacji kredytowej,
 • źródła przychodu: działalności gospodarczej, umowy pracę, dzieło, zlecenie.

Czynników jest oczywiście więcej, ale 4 powyższe mają największy wpływ.

Jak obniżyć koszty kredytu hipotecznego?

Karta kredytowa, a kredyt hipoteczny

Jest parę sposobów na obniżenie kosztu kredytu hipotecznego. Jednym z nich jest wzięcie dodatkowej usługi w banku, w który udziela nam kredytu. Przeważnie takimi produktem jest: karta kredytowa. Ale po co mi karta kredytowa? Otóż z karty kredytowej nie musimy korzystać lub musimy w minimalnym zakresie. Pamiętaj jednak, aby zapoznać się z zasadami działania takich kart, ponieważ dużo osób korzysta, nie wiedząc jak działają. Wiąże się to z wysokimi odsetkami. Dlatego jeszcze raz uczulamy abyś używał rozsądnie karty kredytowej.

Innym produktem, który może pomóc to wszelkiego rodzaju produkty inwestycyjne. Trudno jednak inwestować, bo to wiąże się z potrzebami środkami, które trzeba przeznaczyć na tą inwestycję. Dlatego też jest to zdecydowanie rzadziej wybierany produkt wspierających kredyt hipoteczny.

Pożyczka hipoteczna wymaga usługi wyceny nieruchomości. Taką usługę może zlecić bank, ale możemy również wykonać ją na własną rękę, taki zapis występuje w przeważnie każdej umowie kredytowej. Po co jest taka wycena? Wycena nieruchomości jest zabezpieczeniem kredytu. Wziąć kredyt hipoteczny można wtedy, gdy mamy jakieś zabezpieczenie, które nie jest potrzebne w przypadku kredytu gotówkowego. Jeśli zrobisz wycenę na własną rękę taniej, a uwierz mi że można to masz kolejne oszczędności.

Pośrednicy, a kredyt na remont domu lub mieszkania

Pośrednik kredytu hipotecznego

Zarówno w przypadku kredytów hipotecznych jak również gotówkowych możemy skorzystać z usług pośrednika. Zdecydowanie częściej w świecie finansów pożyczkobiorcy mają do czynienia z pośrednikami kredytu hipotecznego. Czy warto skorzystać z takiej usługi? Często darmowej usługi? To zależy. Pośrednicy kredytowi często proponują nie najlepszą ofertę dla nas, a dla siebie. Oczywiście nie jest tak zawsze. Jednak różne oferty kredytowe dostarczają im różnej wysokości prowizje. Oczywiście nie zakładamy, że tak jest zawsze. Jednak przestrzegamy, aby po wysłuchaniu ofert od pośrednika wrócić do domu i sobie dokładnie przeliczyć i porównać z innymi ofertami. Pamiętaj aby porównać:

 • całkowity koszt kredytu,
 • kwoty kredytu,
 • okres spłaty kredytu,
 • wymagalność wkładu własnego,

Remont na kredyt – podsumowanie

Kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy czy szybka gotówka to różne warianty finansowania, które pomogą Ci wykonać remont mieszkania. Odpowiednie udzielenie kredytu będzie zależało od twoich potrzeb i możliwości. Remont mieszkania jest ważny, ale pamiętaj również, aby całkowity koszt kredytu nie przerósł Twoich możliwości. Jednak nie przejmuj się, żyjemy w czasach, w których mało kto może sobie pozwolić na remont domu lub mieszkania korzystając tylko z wkładu własnego. Kredyty hipoteczne udzielane są każdego dnia, tak samo jak kredyty gotówkowe. Nie ma w tym nic złego gdy nie nadwyrężamy naszej zdolności kredytowej, a okres spłaty nie stanowi dla nas większego problemu.

Pożyczka na remont
Przewiń na górę