Pożyczka przez SMS

Z pewnością otrzymałeś SMS z nieznanego numeru, który oferował pożyczki gotówkowe warte miliony rupii bez żadnych wymagań. Jest to bardzo irytujący spam, tym bardziej, że ta nielegalna oferta pożyczki przez SMS stała się niestety pułapką dla wielu Indonezyjczyków. Nie pozwól sobie być następną ofiarą. Aby uniknąć tego oszustwa pod przykrywką nielegalnych pożyczek przez SMS, oto 4 sztuczki, których należy przestrzegać.

100% Nielegalne Pożyczki

Tak więc, jest potwierdzone, że każda oferta pożyczki, którą otrzymałeś przez SMS jest nielegalną ofertą pożyczki od fintechu, który nie jest zarejestrowany w KNF. Nie powinieneś dać się skusić na odpowiedź lub przyjęcie takiej oferty. Zawsze bądź czujny w przyznawaniu dostępu do danych osobowych za każdym razem, gdy korzystasz z aplikacji mobilnych.

Sprawdź nadawcę SMS-a

Pierwszym wskaźnikiem nielegalnej oferty pożyczki przez SMS jest nadawca, który posiada wspólny numer komórkowy. W praktyce, legalne banki lub fintech wysyłają SMS-y do konsumentów używając unikalnych numerów, które składają się tylko z 3 do 6 cyfr. Jeśli otrzymany SMS pochodzi ze wspólnego numeru komórkowego, należy go natychmiast skasować i zablokować numer.

Nielegalne oferty pożyczek są wysyłane z maszyny, która wysyła tylko jedną wiadomość na każdy numer konsumenta. Podsumowując, blokowanie nadawcy nie jest tak naprawdę uważane za skuteczne. Jeśli jesteś bardzo zaniepokojony tym SMS-em oferującym nielegalne pożyczki, możesz zmienić swój numer telefonu komórkowego.

Sprawdzona i pewna pożyczka przez SMS

Jeśli szukasz pewnej firmy udzielające pożyczek przez SMS zgodnie z prawem to skorzystaj z poniższej oferty. Pamiętaj, nie daj się nabrać na inne, nielegalne oferty.

Pożyczka przez SMS
Przewiń na górę