6 najlepszych wskazówek, jak najtaniej żyć

Klika wskazówek, które pozwolą Ci oszczędzić pieniądze

Podczas poszukiwania najtańszego sposobu na życie, bycie kreatywnym może przejść długą drogę. Chociaż być może będziesz musiał dokonać kilku stosunkowo wyjątkowych wyborów, wybór bardziej przystępnego sposobu życia może ustawić twoje finanse na długoterminowy sukces.

Zbadajmy opcje najtańszego sposobu na życie. Plus, dlaczego powinieneś nawet rozważyć ten pomysł w pierwszej kolejności?

Powody, dla których warto znaleźć najtańszy sposób na życie

Zazwyczaj słowo tani ma negatywną konotację do niego. Ale rzeczywistość jest taka, że życie tanio może być pozytywną rzeczą dla Twoich finansów i Twojego życia.

Oto kilka powodów, dla których możesz chcieć nauczyć się, jak żyć tanio.

Aby osiągnąć swoje cele finansowe

Najbardziej oczywistym powodem, aby żyć w prosty sposób i tanio jest możliwość szybszego postępu w kierunku swoich celów finansowych. W końcu będziesz miał więcej pieniędzy na swoje cele finansowe, jeśli nie będziesz wydawał tyle, żeby związać koniec z końcem.

Na przykład, powiedzmy, że Twoim celem finansowym jest spłata długów. Jeśli płacenie rachunków co miesiąc pochłania mniej pieniędzy, możesz przeznaczyć więcej pieniędzy na ten główny cel.

Aby osiągnąć swoje cele życiowe

Czy się do tego przyznamy czy nie, wiele z naszych celów życiowych jest bezpośrednio związanych z naszą sytuacją finansową.

Osobiście chcę wybrać się na dłuższą wycieczkę do Hiszpanii. Ale żeby to zrealizować, moja sytuacja finansowa musi być solidna. Dodatkowo, będę musiał zapłacić za samą podróż.

Jest prawdopodobne, że masz jakiś cel życiowy, który jest związany z Twoimi finansami. Kilka popularnych przykładów to egzotyczne wakacje, zakup samochodu, kupno domu i porzucenie pracy zarobkowej na rzecz wcześniejszej emerytury.

Zastanów się, jakie duże cele życiowe sobie stawiasz. Jeśli istnieje pieniężny koszt związany z tym celem, wybór życia na tanie może pomóc Ci osiągnąć ten cel szybciej.

Aby zbudować solidny fundament finansowy

Większość osób odczuwa stres finansowy kilka razy w ciągu roku.

Chociaż przyczyny stresu finansowego są różne, solidne podstawy finansowe to jeden ze sposobów na trwałe obniżenie poziomu stresu.

Jeśli zmagasz się z regularnym stresem finansowym, wprowadzenie swoich finansów w lepsze miejsce może być antidotum, którego szukałeś.

Nauka prostego i taniego życia może otworzyć Twój budżet i zostawić więcej miejsca na budowanie solidnej sytuacji finansowej.

Co ważne, wybór taniego życia nie musi być wyborem stałym. Możesz zdecydować się na najtańszy sposób życia przez krótki okres czasu, aby dać swojej sytuacji finansowej wytchnienie, którego pragniesz. Po uzyskaniu tego oddechu możesz pozwolić, by Twoje wydatki rosły.

Pragnienie prostszego życia

Niektóre z najtańszych sposobów na życie są również jednymi z najprostszych sposobów na życie. W naszym szybko rozwijającym się społeczeństwie presja, aby nadążyć za innymi jest prawdziwa. Ale fala ludzi, którzy przyjęli bardziej minimalistyczny styl życia, zmienia sytuację.

Jeśli jesteś niezadowolony ze swojej obecnej sytuacji, zgłębianie koncepcji prostszego życia może pomóc Ci znaleźć cel, którego szukasz.

Najtańsze sposoby na życie: 6 kluczowych wskazówek

Jeśli znalazłeś swój powód, aby zdecydować się na tańszy sposób życia, teraz nadszedł czas, aby zbadać swoje opcje.

Dobrą wiadomością jest to, że zmniejszenie wydatków mieszkaniowych może znacząco zmienić twoją trajektorię finansową. A jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że istnieje kilka sposobów, aby urzeczywistnić tę myśl.

Oto spojrzenie na to, jak mieszkać tanio:

Rozważ przeniesienie się do nowej lokalizacji

Jeśli mieszkasz w drogim zakątku świata, będziesz zmuszony zapłacić dużo więcej za podstawową konieczność schronienia.

Poświęć trochę czasu na zbadanie kosztów życia w swojej obecnej lokalizacji. Jeśli przeprowadzka jest opcją, możesz obniżyć koszty poprzez zmianę lokalizacji.

Chociaż przeprowadzka jest dużym przedsięwzięciem, może być świetną okazją do poznania nowego zakątka świata lub powrotu do korzeni.

Zmniejsz rozmiar swojego domu

Jeśli przeprowadzka nie jest opcją, to może być nią przeprowadzka do nowego miejsca w obrębie obecnego miasta. Zazwyczaj można znacznie zaoszczędzić poprzez zmniejszenie przestrzeni życiowej.

Na przykład, przejście z domu z czterema sypialniami do domu z dwiema sypialniami powinno przynieść oszczędności.

Jeśli zmniejszenie przestrzeni życiowej jest wykonalne dla Twojej rodziny, to zbadaj, jak ten ruch może wpłynąć na Twój budżet.

Nieszablonowe rozwiązania w zakresie mieszkalnictwa

jak żyć taniej

Kreatywne rozwiązania mieszkaniowe mogą być sprzeczne z Twoim konwencjonalnym sposobem myślenia o mieszkaniach. Ale jeśli jesteś otwarty na zmianę rzeczy w dużym stopniu, to myślenie poza pudełkiem może przekształcić swoją sytuację finansową.

Jedną z kreatywnych opcji jest wypróbowanie house hacking. Zasadniczo polega to na zakupie budynku wielorodzinnego jako właściciel-mieszkaniec.

Kiedy już masz budynek, wynajmujesz inne jednostki, aby pokryć koszt swojej hipoteki. Na przykład, można kupić duplex wynająć jedną połowę.

Koncepcja hakowania mieszkań ma nieograniczoną liczbę wariantów. Jeśli nie masz nic przeciwko wyzwaniu i chcesz posiadać własny dom, podczas gdy ktoś inny płaci hipotekę, jest to przydatna opcja.

Inne kreatywne rozwiązania mieszkaniowe obejmują wybór życia w RV, van, lub tiny home. Jeśli jesteś gotów żyć w znacznie mniejszej przestrzeni, to rozwiązanie może być odpowiednie dla Twojego budżetu.

Znajdź współlokatora

Dla tych, którzy mają dodatkową przestrzeń w ich obecnej sytuacji życiowej, znalezienie współlokatora jest skutecznym sposobem na zmniejszenie kosztów mieszkaniowych. Po wprowadzeniu się współlokatora, natychmiast obniżysz swoje koszty mieszkaniowe.

Jeśli nie jesteś zainteresowany długoterminowym współlokatorem, rozważ wynajęcie dodatkowego pokoju na krótki okres czasu podróżnym za pośrednictwem serwisu takiego jak Airbnb.

Poproś o przeniesienie do domu

Przeprowadzka z powrotem do domu rodziców to decyzja, która wiąże się z mnóstwem emocji. Nawet jeśli masz szczęście, że masz taką możliwość, możesz nie być zainteresowany ponownym zamieszkaniem pod ich dachem.

Jeśli masz jasny cel finansowy, taki jak spłata długu lub oszczędzanie na zaliczkę, ta opcja może być bardziej przystępna, ponieważ masz na myśli datę końcową. A kiedy zastanawiasz się, jak żyć prosto i tanio, może to być dobra opcja.

Uzyskanie mieszkania pokrywanego przez pracę

W niektórych branżach pracodawca może pokryć Twoje koszty mieszkaniowe.

Kilka różnych zawodów, które mogą oferować tego typu korzyści to niania, opiekunka, zarządca nieruchomości na miejscu oraz prace sezonowe w odległych miejscach.

Chociaż ta ścieżka będzie wymagała sporo poszukiwań, to może się opłacić. Bądź jednak przygotowany na to, że pracodawca zrekompensuje Ci ten atut w postaci niższej pensji.

Jak sprawić, by tanie mieszkanie pracowało dla Ciebie

Chociaż możesz znać mechanikę tego, jak żyć tanio, optowanie za najtańszym sposobem życia nie zawsze jest łatwe. W rzeczywistości jest to zwykle wymagający proces wprowadzania dużych zmian.

Oczywiście, te duże zmiany mogą mieć pozytywny wpływ na twoje życie przez wiele lat. Ale dokonanie zmiany wiąże się ze wzlotami i upadkami.

Bądź elastyczny

Elastyczność może być swego rodzaju supermocą, gdy próbujesz żyć taniej. Jest prawdopodobne, że Twój nowy styl życia obejmuje mniejszą przestrzeń niż ta, do której jesteś przyzwyczajony. Mając elastyczny sposób myślenia, możesz łatwiej dostosować się do zmieniających się okoliczności.

Nie bój się kwestionować norm swoich rówieśników, gdy szukasz bardziej przystępnego sposobu na życie.

Bądź dla siebie miły

Zmiana jest często wyzwaniem. Po tym wszystkim, większość z nas dostaje wygodne w naszych rutynowych i w naszej przestrzeni. Nauka taniego życia prawdopodobnie zmusi Cię do wprowadzenia dużych zmian w Twojej sytuacji życiowej.

To naturalne, że w pewnym momencie procesu pojawią się negatywne uczucia. Zamiast skupiać się na negatywach, zachęć się do myślenia o korzyściach.

Przypominanie sobie o długoterminowych korzyściach pomoże Ci utrzymać pozytywne nastawienie po drodze, co jest kluczową częścią bycia miłym dla siebie.

6 najlepszych wskazówek, jak najtaniej żyć
Przewiń na górę