Czy mogę kupić kryptowaluty za pomocą karty kredytowej?

Czy mogę kupić kryptowaluty za pomocą karty kredytowej

Kupowanie Bitcoina lub innych kryptowalut za pomocą karty kredytowej jest możliwe, ale może być trudne i niewskazane.

Użycie karty kredytowej do zakupu Bitcoinów, Ethereum, stablecoinów lub innych kryptowalut jest możliwe, ale może zostać zablokowane przez firmę wydającą karty kredytowe lub przez giełdę sprzedającą kryptowaluty.

Większość dużych amerykańskich wystawców kart kredytowych nie zezwala na zakup kryptowalut, podczas gdy inni karzą posiadaczy kart opłatami.

Niektóre duże giełdy kryptowalutowe, takie jak Coinbase, nie akceptują kart kredytowych. Na przykład Coinmama i CEX.io twierdzą, że akceptują karty kredytowe, ale tylko Visa i Mastercard.

Tak więc, aby w ogóle zacząć kupować kryptowaluty za pomocą karty kredytowej, musisz najpierw mieć firmę obsługującą karty kredytowe i giełdę kryptowalut, która na to pozwala.

Nawet wtedy prawdopodobnie nie będziesz chciał tego robić ze względu na opłaty. Zamiast tego płać za zakupy kryptowalutowe gotówką – na przykład za pośrednictwem konta bankowego lub przelewu bankowego – albo innymi kryptowalutami, które już posiadasz.

Opłaty związane z wymianą

Giełda kryptowalut prawdopodobnie pobierze od Ciebie procent od kwoty transakcji, aby wymienić dolary na Bitcoina lub inną kryptowalutę. Oprócz opłaty pobieranej przez giełdę za swoje usługi, może ona pobierać dodatkową opłatę, gdy zasilasz swoje konto kartą kredytową.

Na przykład giełda Coinmama pobiera opłatę za każdy zakup, co jest zwyczajem. Ale jeśli płacisz kartą kredytową, dolicza dodatkową opłatę w wysokości 5%. Przy zakupie za 1000 dolarów opłata za kartę kredytową wyniesie 50 dolarów. Oznacza to, że będziesz musiał uzyskać przyzwoity zwrot z inwestycji, aby wrócić do równej wartości.

Kary od wystawcy karty

Wystawca Twojej karty kredytowej prawdopodobnie uzna zakup kryptowaluty za zaliczkę, tak jakbyś użył karty kredytowej do wyjęcia pieniędzy z bankomatu.

To źle dla Ciebie, ponieważ prawdopodobnie wiąże się to z następującymi minusami:

Opłata za zaliczkę. Jest to jednorazowa opłata pobierana przy pobieraniu zaliczki, zwykle w wysokości od 3% do 5% kwoty. Na przykład, jeśli wypłacisz 200 dolarów, do salda Twojego konta zostanie doliczona opłata w wysokości od 6 do 10 dolarów.

Wyższe oprocentowanie. Wiele kart pobiera wyższą roczną stopę procentową dla zaliczek gotówkowych niż dla zwykłych zakupów.

Brak okresu prolongaty. Jeżeli co miesiąc spłacasz całość salda, karta kredytowa ma zazwyczaj co najmniej 21-dniowy okres prolongaty, w którym możesz spłacić zakup, zanim zostaną naliczone odsetki. Zaliczki gotówkowe zaczynają być naliczane od pierwszego dnia.

Niższy limit kredytowy. Niektóre karty kredytowe mają oddzielny limit kredytowy dla zaliczek gotówkowych, który jest niższy niż ogólny limit kredytowy.

Brak nagród dla kart kredytowych. Jeśli wystawca Twojej karty kredytowej uzna zakup kryptowalut za ekwiwalent pieniężny, Twoje wydatki prawdopodobnie nie będą kwalifikować się do nagród, takich jak zwrot gotówki, punkty podróżne czy mile. Nie będą też wliczane do wydatków wymaganych do uzyskania premii za zapisanie się na kartę.

Ponownie, to, czy zakup kryptowaluty jest uznawany za zaliczkę gotówkową, zależy od wydawcy karty. Przed dokonaniem zakupu warto zadzwonić pod numer znajdujący się na odwrocie karty i zapytać.

Inne uwagi

Opłata za wymianę walut. Jeśli kantor znajduje się poza USA, możesz ponieść opłatę za wymianę walut, jeśli Twoja karta kredytowa ją pobiera. Typowa opłata wynosi 3%.

Oszustwa. Jeśli nie będziesz uważał na wybór renomowanego kantoru, może dojść do kradzieży Twoich danych osobowych, w tym numeru karty kredytowej.

Zadłużenie. Jeśli używasz karty kredytowej, aby zadłużyć się na zakup kryptowalut, podejmujesz wysokie ryzyko. Będziesz płacił niebotyczne odsetki od niestabilnej inwestycji.

Wykorzystanie kredytu. Dokonywanie dużych zakupów kryptowalut zużywa Twój dostępny kredyt, co negatywnie wpływa na Twoją ocenę kredytową.

Jak jeszcze mogę kupić kryptowalutę?

Ponownie, można kupić kryptowalutę za pomocą karty kredytowej, ale większość dużych wystawców kart kredytowych nie pozwala na to, podobnie jak niektóre duże giełdy kryptowalut.

Lepszym i bardziej powszechnym sposobem płacenia za zakupy kryptowalut w dolarach jest przelew elektroniczny z banku – poprzez połączenie konta bankowego z giełdą lub ustawienie przelewu bankowego. Wiele giełd umożliwia również płacenie za zakupy kryptowalutowe innymi kryptowalutami. Możesz na przykład sprzedać Bitcoin, aby kupić Etherum.

Jak kupować kryptowaluty za pomocą karty kredytowej

Sprawdź swoją kartę kredytową, aby dowiedzieć się, czy umożliwia ona zakupy kryptowalut i jakie opłaty za nie pobiera. (Patrz wyżej: kary za wypłacanie gotówki).

Znajdź giełdę, która umożliwia zakup kryptowalut za pomocą karty kredytowej. Niektóre duże giełdy tego nie robią.

Zasil swoje konto kryptowalutowe, wprowadzając dane karty kredytowej i łącząc kartę z kontem giełdowym. Jest to proces podobny do znanego procesu wypełniania formularza płatności przy kasie w sklepach internetowych przy zakupie produktu lub usługi.

Zobacz jak inwestować w BitCoin: https://kredito24.pl/wskazowki-dotyczace-udanego-wdrozenia-strategii-inwestycyjnej-dca-w-bitcoin/

Zalety i wady używania karty kredytowej do zakupu kryptowalut

Kryptowaluty

Zalety

  • Możesz kupić kryptowaluty, jeśli nie masz gotówki.
  • Jeśli twoja karta kredytowa na to pozwala – a wiele dużych kart tego nie robi – za zakup możesz otrzymać nagrody lub zaliczyć go do premii za zapisanie się do banku.

Wady

  • kary związane z udzielaniem pożyczek gotówkowych, takie jak opłaty, wyższy APR i utrata okresu karencji. (Patrz wyżej).
  • Dodatkowe opłaty od giełdy kryptowalut.
  • Zadłużenie, jeśli nie spłacisz całego miesięcznego rachunku za kartę kredytową.
  • Wpływ na Twoją ocenę kredytową.
  • Możliwość oszustwa lub opłaty za wymianę walut.
Czy mogę kupić kryptowaluty za pomocą karty kredytowej?
Przewiń na górę