Czym są kredyty bez zaświadczeń?

Kredyt bez zaświadczeń

Prawdopodobnie każda osoba, która zdecydowała się na wzięcie kredytu w banku, zgodzi się ze stwierdzeniem, że wiąże się to z wieloma formalnościami, które niejednokrotnie są czasochłonne i skomplikowane. Nic dziwnego, że jednym z głównych kryteriów może być wówczas szybki i intuicyjny sposób finansowania. To właśnie dlatego z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się kredyty bez zaświadczeń. Przypomnijmy tylko, że w Polsce o kredyt gotówkowy mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 18 lat, a dodatkowo posiadają zdolność kredytową, czyli nic innego, jak zdolność do spłaty kredytu w ściśle określonym w umowie terminie (łącznie z kapitałem i odsetkami).

Jak łatwo się domyślić, jednym z głównych zaświadczeń decydującym o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku kredytowego będzie zaświadczenie o zarobkach w m.in. średni miesięczny dochód, forma zatrudnienia wraz z okresem, a także kondycja przedsiębiorstwa, w którym dana osoba jest zatrudniona. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że przydzielenie kredytu trwa od 1 do 4 tygodni z kolei w przypadku ubiegania się o udzielenie kredytu hipotecznego możemy mówić nawet o 2 miesiącach oczekiwań. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się wspominanie już kredyty bez zaświadczeń. Czym są i jak wygląda ich przyznanie? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz poniżej. 

Wszystko, co trzeba wiedzieć o kredytach bez zaświadczeń 

Kredyty bez zaświadczeń w zdecydowanej większości przypadków dotyczą kredytów gotówkowych. Ta forma uznawana jest za jeden z najszybszych sposobów pozyskania gotówki w zupełnie dowolnym celu, np. wtedy gdy obecna sytuacja finansowa nie wygląda najlepiej. Należy pamiętać jednocześnie, że ten rodzaj kredytu przyznawany jest osobom posiadającym stały dochód – nie ma tu jednak mowy o konieczności posiadania umowy o pracę. Mile widziana jest również umowa o dzieło czy umowa zlecenie. Kredyty bez zaświadczeń przydzielane są zarówno osobom indywidualnym, jak i firmom. Jesteś przedsiębiorcą i doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że brak zaświadczeń z ZUS i US diametralnie utrudnia proces uzyskania kredytu? Tutaj z pomocą przyjdzie strona internetowa kredytydlafirm.biz, umożliwiająca klientom uzyskanie trudnych kredytów. Specjaliści po dokładnym zapoznaniu się z aktualną sytuacją Twojego biznesu przedstawią najlepszą dla Ciebie i Twojej firmy propozycję działania. Wypełnij formularz kontaktowy i umów się na rozmowę z doradcą. 

Należy zauważyć ponadto, że w przypadku chęci otrzymania kredytu bez zaświadczeń konieczne może okazać się przedstawienie dochodów otrzymanych przez ostatnie 6-miesięcy – w tym przypadku wystarczający powinien okazać się jedynie wyciąg z konta. Mimo że załatwienia wielu formalności nie jest konieczne, to nie da się od nich całkowicie uciec. 

Wiele osób decydujących się na tę formę kredytu zastanawia się, czy są one droższe od “tradycyjnych”. Najlepszą odpowiedzią na to pytanie wydaje się stwierdzenie mówiące, że najdroższe kredyty to te małe. Dotyczy do zarówno opisywanych kredytów, jak i konsumenckich. Podsumowując, brak zaświadczeń nie oznacza więc braku zdolności kredytowej. Jednak proces przyznawania i ilość niezbędnej do dostarczenia dokumentacji są znacznie przyjemniejsze.

Czym są kredyty bez zaświadczeń?
Przewiń na górę