Darmowa karta kredytowa – jakie warunki należy spełniać?

Darmowa karta kredytowa

Karta kredytowa to rodzaj karty płatniczej udostępnianej przez bank, która pozwala na rozliczanie zakupów z wykorzystaniem środków do niego należących, w ramach określonego limitu. Jest to produkt bankowy cieszący się dużą popularnością ze względu na zwiększenie możliwości naszych wydatków.

Decydując się na kartę kredytową, powinniśmy zwrócić uwagę na kwestię związanych z nią opłat. Jeśli spełnimy określone warunki bankowe, nie tylko zyskamy dodatkowe środki bez generowania kosztów, ale również skorzystamy z atrakcyjnych zniżek na wydatki w określonych miejscach.

Jak uzyskać kartę kredytową i jakie daje ona możliwości?

Aby uzyskać kartę kredytową, musimy złożyć wniosek do banku. Wypełniamy w tym celu odpowiedni formularz, przedstawiając jednocześnie dokument potwierdzający naszą tożsamość oraz zaświadczenie o dochodach. Otrzymanie takiej karty jest bowiem uzależnione, podobnie jak w przypadku kredytów i pożyczek, od oceny naszej historii kredytowej oraz ustalenia zdolności kredytowej, czyli zdolności do spłacania limitu określonego w umowie, terminowo, w okresie bezodsetkowym.

Sprawdź również https://kredito24.pl/faktoring-online-na-czym-polega/

Obecnie wnioskowanie o kartę kredytową może się odbyć całkowicie zdalnie. W takim przypadku korzystamy z formularza elektronicznego, a pocztą elektroniczną przesyłamy całą swoją dokumentację w formie skanów. Karty kredytowe są w takim przypadku dostępne bez wychodzenia z domu. Po pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku bank przesyła je we wskazane miejsce (np. do naszego mieszkania lub miejsca pracy), gdzie możemy je odebrać od kuriera.

Karta kredytowa pozwala nie tylko na korzystanie za darmo ze środków banku, jeśli będziemy ją regularnie spłacać, ale również daje dostęp do ciekawych zniżek przy zakupach, np. w restauracji czy też na stacji paliw. Sporym atutem wielu kart kredytowych jest także możliwość rozłożenia kwoty wybranej przez siebie transakcji na niskooprocentowane raty. Takie karty płatnicze cieszą się dlatego tak dużą popularnością, szczególnie teraz, w dobie inflacji, gdy liczymy się z każdą złotówką.

Jak korzystać z karty kredytowej za darmo?

Aby było możliwe skorzystanie z naszej karty kredytowej bez dodatkowych opłat, powinniśmy pamiętać o tym, żeby trzymać się określonych zasad ustalonych przez nasz bank. Na każdej karcie kredytowej mamy bowiem do czynienia z okresem bezodsetkowym, który może wynieść nawet powyżej 50 dni. Jeśli w jego trakcie spłacimy nasze zobowiązania, uzupełniając ją środkami z rachunku bieżącego, nie poniesiemy dodatkowych kosztów. Powinniśmy także pamiętać o limitach transakcyjnych, które musimy przekroczyć w skali miesiąca, płacąc kartą za zakupy. W zależności od banku minimalne kwoty transakcji wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Dobrą ofertę, jeśli chodzi o taki produkt, jak darmowa karta kredytowa, ma m.in. Santander Consumer Bank. Doskonałym tego przykładem jest VISA TurboKarta. Klienci banku mogą skorzystać dzięki niej bowiem z bezodsetkowego okresu spłaty nawet do 54 dni. Aby nie ponosić opłaty za obsługę tej karty, musimy jednak pamiętać o zrealizowaniu transakcji na kwotę powyżej 1000 złotych w skali miesiąca. To jednak nie wszystkie możliwości karty kredytowej oferowanej przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Pozwala ona bowiem dodatkowo na zaoszczędzenie nawet do 360 złotych na wybrane zakupy w skali jednego roku (czyli do 30 złotych w jednomiesięcznym okresie rozliczeniowym). Oferuje ona do 5% zwrotu za usługi świadczone przez samodzielne myjnie samochodowe, do 3% zwrotu za zakupy w restauracjach, kawiarniach i pubach oraz do 1% zwrotu za paliwo i inne zakupy na stacjach paliw. Ponadto każdy klient Santander Consumer Banku, który zdecyduje się na TurboKartę VISA, może skorzystać z bezpłatnego pakietu car assistance, który zapewnia bezpieczne podróże.

Źródła:

https://finanse.rankomat.pl/poradniki/darmowa-karta-kredytowa/ https://www.totalmoney.pl/artykuly/9316,karty-kredytowe,co-to-jest-karta-kredytowa-i-do-czego-sluzy,1,1

https://www.totalmoney.pl/artykuly/193898,karty-kredytowe,jakie-trzeba-miec-dochody-i-zatrudnienie–zeby-dostac-karte-kredytowa,1,1

Darmowa karta kredytowa – jakie warunki należy spełniać?
Przewiń na górę