Faktoring online — dlaczego to najlepszy wybór dla przedsiębiorców?

Faktoring online

Wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności to praktyka, na którą decyduje się obecnie wielu przedsiębiorców. W ten sposób można zyskać bowiem szansę na współpracę z wieloma klientami. Ma to jednak jeden minus — odroczoną płatność. I tu właśnie z pomocą przychodzą usługi faktoringu online. Na czum polegają? Dlaczego warto z nich skorzystać? 

Na czym polega faktoring online? 

Faktoring online to rozwiązanie kierowane do przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności. W takim przypadku zachodzi transakcja, w której klient pobiera towar, ale nie opłaca go w tym samym czasie. Terminy płatności faktur mogą tu sięgnąć nawet 2 miesięcy. To powoduje, że firma traci swą płynność finansową. Jednak nie musi tak być, jeśli skorzystamy z faktoringu online. 

Faktoring polega w dużym skrócie mówiąc, na zamianie faktury oczekującej na płatność na gotówkę. Przedsiębiorca, decydując się na takie rozwiązanie, po prostu odsprzedaje firmie faktoringowej wspomniane faktury. Od momentu zawarcia umowy, kontrahent winny jest spłatę zobowiązania już nie przedsiębiorcy, a faktorowi. 

Jak skorzystać z faktoringu online? To proste! Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek na https://pragmago.pl/finansowanie-faktur/. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu możliwe jest podpisanie umowy. Cały proces, od składania wniosku, po wypłatę środków zajmuje naprawdę niewiele czasu. 

Faktoring online — zalety 

Usługa faktoringu cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ rozwiązanie to może zapewnić naprawdę wiele korzyści. Przede wszystkim jest to fantastyczny sposób na zachowanie stabilności i płynności finansowej w firmie. Dzięki temu, pieniądze wpływają na konto od razu, a nie po kilku tygodniach, co ułatwia stabilne prowadzenie wszystkich firmowych działań, w tym zamawianie nowych towarów, czy też opłacanie rachunków. 

Faktoring online pozwala także uchronić się przed ryzykiem niewypłacalności kontrahenta. W końcu przypadki nieopłacanych faktur to wcale nie wyjątki — to zdarza się całkiem często. Usługa ta umożliwia również zachowanie pozytywnych relacji z klientami. Ci bowiem często nawet nie wiedzą o faktoringu, ponieważ dla nich w takim przypadku i tak nic się nie zmienia. 

Prócz tego, dużym plusem faktoringu jest także możliwość szybkiego załatwienia wszystkich formalności. Szczególnie że wszystko dzieje się online. Brak długich i skomplikowanych procedur sprawia, że jest to naprawdę proste. 

Faktoring online — dlaczego to najlepszy wybór dla przedsiębiorców?
Przewiń na górę