Jak oszczędzać pieniądze?

oszczędzanie pieniędzy

Jeśli zmagasz się z oszczędzaniem pieniędzy, nie jesteś sam. Według danych Bankrate, mniej niż połowa Amerykanów posiada wystarczające oszczędności, aby pokryć nieplanowany wydatek w wysokości 1000 dolarów. Spośród osób, które zgłosiły, że nie czują się komfortowo z kwotą, którą oszczędzają na nagłe wypadki, 75% stwierdziło, że albo nie ma żadnych oszczędności, albo mają ich za mało, aby pokryć co najmniej trzymiesięczne wydatki na życie.

Oszczędzanie pieniędzy nie jest łatwe, ale nie jest też niemożliwe. Od dużych kroków, takich jak refinansowanie kredytu hipotecznego, do małych ruchów, takich jak używanie kuponów, istnieją sposoby, aby zachować więcej pieniędzy na swoim koncie bankowym.

Przeanalizuj swoje nawyki w zakresie wydatków

Jeśli chcesz określić, jak oszczędzać pieniądze, musisz dowiedzieć się, jak wydawać ich mniej. Wiele wyciągów bankowych zawiera skategoryzowane raporty wydatków. Mogą one dać dobre wyobrażenie o tym, na co poszły Twoje pieniądze i wskazać możliwości zmniejszenia kosztów. A jeśli jesteś w związku małżeńskim lub mieszkasz z partnerem, uczynienie tego procesu przeglądu wspólnym zadaniem może być pomocne w ograniczaniu wydatków i zwiększaniu oszczędności.

Zobacz również: https://kredito24.pl/faktoring-online-dlaczego-to-najlepszy-wybor-dla-przedsiebiorcow/

Wykorzystaj swój smartfon do pracy

Posiadanie budżetu pomaga w planowaniu wydatków i oszczędności poprzez dokładne sprawdzenie, ile pieniędzy wpływa i wypływa każdego miesiąca. Aplikacje do budżetowania i oszczędzania pieniędzy mogą pomóc w zautomatyzowaniu oszczędzania, ostrzeganiu o nadmiernych wydatkach i inwestowaniu niektórych środków.

Konfigurowanie aplikacji do budżetowania może obejmować tworzenie kategorii dla miesięcznych wydatków – takich jak kredyt hipoteczny lub czynsz, transport, artykuły spożywcze i rozrywka. Po skonfigurowaniu aplikacji, regularne przeglądanie swoich wydatków może pomóc w zidentyfikowaniu obszarów, w których można zaoszczędzić pieniądze.

Porównaj inne opcje usług mobilnych

Mówiąc o smartfonach i budżetach, jednym z obszarów, w którym możesz być w stanie przyciąć wydatki, jest usługa mobilna. Wzrost liczby dostawców usług doprowadził do większej konkurencji i często niższych cen.

Firmy mogą oferować porównywalne plany z niższymi cenami miesięcznymi niż największe firmy komórkowe. Wykonywanie niektórych badań i porównanie cen może spowodować lepszą ofertę. Należy pamiętać, że jeśli większość czasu spędzasz w domu, połączenie z siecią Wi-Fi może wyeliminować potrzebę korzystania z dużego – i drogiego – planu danych.

Wyłącz powiadomienia, które chcą, abyś wydał pieniądze

Twój smartfon może być potężnym narzędziem pomagającym Ci oszczędzać, ale może też być dużym źródłem pokus do wydawania. Promocyjne e-maile i powiadomienia z aplikacji – w tym te zapowiadające wielkie okazje – mogą przekonać Cię do zakupu produktu, który w przeciwnym razie mógłbyś pominąć. Warto rozważyć wypisanie się z tych list i wyłączenie powiadomień.

Zmniejsz swoje rachunki za media – lub nie pozwól im rosnąć

Oprócz oszczędzania pieniędzy na mieszkaniu, można podjąć kroki w celu zaoszczędzenia na kosztach faktycznego zamieszkania.

Oceń swoje wydatki na rozrywkę

Zamiast płacić wysoką cenę za 400 kanałów telewizji kablowej, rozważ bardziej przystępną usługę strumieniową typu VOD, Netflix itp.

Skorzystać z bezpłatnych atrakcji lokalnych

Trochę badań może pomóc Ci znaleźć zabawne, niedrogie atrakcje i zajęcia w Twojej okolicy. Na przykład, niektóre muzea i galerie sztuki oferują bezpłatny wstęp w określone dni tygodnia lub miesiąca. Biblioteki mogą oferować przepustki do ogrodów zoologicznych lub muzeów na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Zerwać z markami handlowymi

Mówiąc o zakupach spożywczych, zastanów się, czy naprawdę musisz płacić za drogie, markowe produkty. Porównanie składników i etykiet takich produktów jak makaron, płatki śniadaniowe i przyprawy może wykazać, że generyczne alternatywy są równie odżywcze i wysokiej jakości jak ich odpowiedniki z górnej półki.

Ta sama koncepcja może dotyczyć artykułów nieżywnościowych, takich jak produkty papiernicze, mydło do rąk i proszek do prania. Spróbuj znaleźć bardziej przystępne cenowo alternatywy dla wszelkich takich markowych artykułów gospodarstwa domowego, które kupujesz. Zawsze możesz wrócić do swojego pierwotnego wyboru, jeśli nie jesteś zadowolony z tańszej alternatywy.

Porównaj inne opcje bankowe

Jeśli płacisz opłaty za obsługę swojego konta czekowego lub oszczędnościowego, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak zmniejszyć te koszty. Wiele innych kont bankowych pobiera opłaty miesięczne, ale można ich łatwo uniknąć utrzymując niskie saldo minimalne lub otrzymując bezpośrednie wpłaty na konto.

Korzystaj z kuponów i kodów promocyjnych

Koncepcja kupowania może brzmieć oldschoolowo, ale znalezienie ofert nie zawsze wymaga wycinania fragmentów niedzielnej gazety. Kiedy robisz zakupy online, poświęć kilka minut na wyszukanie kodu kuponu, gdy strony internetowe oferują pole „kod promocyjny” na stronie kasy.

Strategie dla celów określonych w czasie

jak zacząć oszczędzać

Oprócz zastanowienia się nad tym, jak oszczędzać pieniądze, zastanów się, na co je przeznaczasz i kiedy będą Ci potrzebne. Niektóre cele mogą znajdować się w odległej przyszłości – jak na przykład oszczędzanie na emeryturę, gdy dopiero co skończyłeś studia – podczas gdy inne cele, jak kupno samochodu czy wyjazd na wakacje, mogą być znacznie bliższe na horyzoncie. Twój harmonogram może wpłynąć na strategię oszczędzania, a także na to, gdzie będziesz odkładać pieniądze.

Jak codziennie oszczędzać pieniądze

  • Zrób kawę w domu, zamiast iść do kawiarni.
  • Zabierz swój lunch do pracy.
  • Większość obiadów rób w domu, zamiast wychodzić na posiłki.
  • Wyłącz powiadomienia w telefonie, aby uniknąć wydatków pod wpływem impulsu.
Jak oszczędzać pieniądze?
Przewiń na górę