Różnica w oszczędzaniu pieniędzy i budowaniu bogactwa

oszczędzanie pieniędzy

Ostatnio usłyszeliśmy od niektórych naszych klientów, że tracą pieniądze na swoich inwestycjach. To nie jest niezwykłe stwierdzenie od ludzi, którzy mają długi. Co ciekawe, ci klienci tracili pieniądze, ale nadal byli SZCZĘŚLIWI ze swoich decyzji finansowych. To, co poruszało tych klientów, to wyrafinowane zrozumienie różnicy między budowaniem majątku a oszczędzaniem pieniędzy.

Oszczędzanie jest kluczowe

Jesteśmy wielkimi zwolennikami oszczędzania pieniędzy. Chcemy, aby każdy odkładał wystarczająco dużo pieniędzy, aby przetrwać kryzys i osiągnąć swoje cele. Ale równie ważne jak sam akt oszczędzania jest zrozumienie, że oszczędzanie to budowanie bogactwa.

Oszczędzanie pieniędzy to czynność polegająca na gromadzeniu i przechowywaniu środków. Jest to niezbędne, ponieważ pozwala na posiadanie gotówki odłożonej na wypadek nagłych wypadków i stanowi zabezpieczenie na wypadek, gdyby stało się coś nieoczekiwanego. Jednak w chwili obecnej nikt nie zarabia na swoim koncie oszczędnościowym tyle, aby zrównoważyć koszty inflacji. Tak więc, podczas gdy oszczędzanie pieniędzy zapewnia bezpieczeństwo (ponownie, gorąco polecamy „oszczędzanie”), nie pomaga ono w budowaniu bogactwa.

Spłać dług, aby wzmocnić swoje budowanie majątku

Rzeczą, w której jesteśmy ekspertami, jest eliminacja zadłużenia. Jeśli potraktujesz to poważnie, z czasem zwiększysz swój majątek. Każdy cent, który płacisz za odsetki od kart kredytowych, to pieniądze, które nie trafiają do Twojego gniazdka ani na inwestycje finansowe.

Trzymaj się planu zarządzania długiem lub użyj metody kuli śnieżnej, aby pozbyć się długów i uniknąć ich w przyszłości. Tak jak ludzie intuicyjnie nie wiedzą, ile ich oszczędności przyniosą im korzyści w dłuższej perspektywie, tak samo nie wiedzą, ile ich długi będą ich kosztować w dłuższym okresie czasu. Spędzić trochę czasu z jednym z naszych kalkulatorów, jeśli chcesz uzyskać poczucie, jak wiele tracisz, jeśli nosisz dług z miesiąca na miesiąc.

Przygotowanie do emerytury

Ludzie, którzy nie są szczęśliwi, gdy rynek spada, to emeryci i osoby bliskie emerytury. Dla nich krótkotrwały spadek wartości ich funduszu emerytalnego może być druzgocący.

Oszczędni doradcy finansowi nie pozwolą, aby to spotkało ich klientów. Skierują oni Państwa fundusze na bardziej stabilne inwestycje. Te instrumenty inwestycyjne nie zarobią tyle pieniędzy, ale jeśli odpowiednio się przygotujesz, możesz uniknąć strat, gdy na rynku pojawią się problemy.

Czym dokładnie jest budowanie majątku?

Czym dokładnie jest budowanie majątku

Aby zbudować bogactwo, trzeba zarabiać, oszczędzać, inwestować i pauzować. Dla większości z nas same zarobki nie wystarczą, by stać się naprawdę bogatym, ale jeśli będziemy oszczędzać i mądrze inwestować, możemy zbudować sobie wygodną emeryturę pewnego dnia. Kluczem jest uczynienie z inwestycji czegoś, co może rosnąć i zarabiać później.

Rozważmy, jako podstawowy przykład, płacenie za college. Przeciętnie, absolwent college’u z tytułem licencjata na odpowiednim kierunku studiów zarobi w ciągu swojego życia o milion dolarów więcej niż osoba z dyplomem ukończenia szkoły średniej. Więc nawet jeśli studia wydają się drogie w krótkim okresie i pozostawiają cię w gorszej sytuacji finansowej dzisiaj, w ciągu całego życia zbudujesz znacznie więcej „bogactwa”, ponieważ zainwestowałeś w studia. Jednak to, czy „college się opłaca”, czy nie, będzie zależało od tego, czy student ukończy odpowiedni kierunek studiów za odpowiednią cenę i bez zbytniego zadłużenia.

Jeśli chodzi o rynki finansowe, większość z nas odkłada pieniądze. W tym przypadku, jeśli jesteś w wieku produkcyjnym, to dobrze, jeśli rynek spada dzisiaj. Nawet jeśli wydaje się, że Twój 401(k) się skurczył i straciłeś pieniądze, to składka, która wyjdzie z Twojej następnej wypłaty kupi Ci o wiele więcej. Kiedy wartość Twojego funduszu wróci do góry (co zwykle nastąpi), zarobisz znacznie więcej niż gdyby Twój fundusz emerytalny pozostał taki sam lub stale rósł.

Powszechnym błędnym przekonaniem na temat ekonomii jest to, że pieniądze są jedyną wartością. Wzmocniliśmy to błędne przekonanie wcześniej w tym samym artykule, kiedy mówiliśmy o absolwentach szkół wyższych zarabiających milion dolarów więcej w ciągu swojego życia. Podczas gdy ta statystyka jest prawdziwa, nie każdy aspekt bogactwa może być mierzony w dolarach i centach.

Bogactwo to przyszłość. Młoda osoba z wykształceniem wyższym ma duży potencjał budowania bogactwa, nawet jeśli jej dochody są dziś stosunkowo niskie. Jednak pójście do czteroletniego college’u po ukończeniu szkoły średniej nie jest wyborem niektórych uczniów. Szkoły zawodowe, lub szkoły branżowe, oferują wiele zawodów, które oferują potencjał budowania bogactwa. Należą do nich budownictwo, stolarstwo, metalurgia, cyberbezpieczeństwo, sztuka kulinarna i egzekwowanie prawa.

Niektóre rzeczy trudno wycenić w dolarach, jak na przykład „bogactwo zdrowotne”. Jeśli sumiennie oszczędzałeś i budowałeś bogactwo z czasem, być może możesz pozwolić sobie na zdrowsze odżywianie lub mieć wolny czas na częste ćwiczenia. Te korzyści zdrowotne mogą być ogromne, ale prawie niemożliwe, aby umieścić wartość dolara na.

Przeczytaj rownież o: https://kredito24.pl/kup-bitcoin-czyli-jak-to-zrobic/

Sposoby przechowywania naszego bogactwa są bardzo różne i nie zawsze występują w formie pieniędzy. Może masz kawałek ziemi, który spłacasz i planujesz zbudować tam kiedyś dom dla emerytów. Wartość ziemi w dolarach może nie być bliska ocenie jej znaczenia dla Twoich przyszłych planów.

Dywersyfikacja jest ważna dla oszczędzania i inwestowania. Nie wkładaj wszystkich swoich pieniędzy w jedną inwestycję, więc jeśli ta inwestycja się załamie, nie zostaniesz zmieciony. To standardowa rada, ale dywersyfikacja może iść jeszcze dalej. Niektóre bogactwa mogą być przechowywane w formie niepieniężnej.

Zamożni ludzie mogą posiadać metale szlachetne jako magazyn bogactwa. Zwykle chodzi o wykorzystanie ich stabilnej wartości, a nie o inwestycję mającą na celu wzrost. Rzadkie przedmioty kolekcjonerskie mogą być sposobem przechowywania niektórych bogactw, jak również.

W dzisiejszych czasach kryptowaluty oferują możliwość dywersyfikacji części portfela. Nie jest to coś, w co należy wchodzić lekko! Będziemy mówić bardziej szczegółowo o kryptowalutach w przyszłym artykule, ale szczególnie oszczędni (i tolerujący ryzyko) oszczędzający mogą zrobić kilka badań na temat dywersyfikacji za pomocą kryptowalut.

Budowanie bogactwa to duży temat i jest wiele do przemyślenia, ale na dzień dzisiejszy, kluczowe rzeczy do zapamiętania to:

  • budowanie bogactwa jest przedsięwzięciem długoterminowym
  • spłata długu jest dużym krokiem do budowania bogactwa
  • Oszczędności to nie to samo, co budowanie bogactwa

Trzymaj się swojego planu eliminacji zadłużenia i uczyń regularne oszczędzanie stałą częścią swojego budżetu. Kiedy masz już wystarczająco dużo odłożone na fundusz awaryjny i cele krótkoterminowe, wtedy możesz pomyśleć o sposobach inwestowania oszczędności, aby budować bogactwo przez całe życie.

Różnica w oszczędzaniu pieniędzy i budowaniu bogactwa
Przewiń na górę